fairtradové kavárny

Denně se na světě vypije okolo dvou miliard šálků kávy. Zda je to espresso, lungo, americano, café au lait, caffé latté, cappuccino, machiato, káva s příchutí, se šlehačkou, to nevíme. Některé detaily občas nejsou důležité, nás však na kávě zajímá mnohem více než jen její podoba v hrnečku. Naše chuťové pohárky zkoumají kyselost, plnost chuti či samotnou chuť kávy a my se tak můžeme nechat unést do zajímavého příběhu o její cestě od vypěstování zrn, až po samotnou přípravu šálku.

Kávovník začne plodit přibližně po šesti letech, červené třešničky” se musí otrhat a projít dlouhou přípravou, než budou zelená zrnka připravena na převoz do pražíren a z pražíren do kaváren. Po celou dobu života kávy je jejím nejlepším přítelem člověk, který na ni dohlíží, stará se o ni a bez něhož bychom ty dvě miliardy šálků denně vypít nemohli.

Ne vždy se mu však daří dobře a mnohdy se stává, že za svou práci není dostatečně odměněn. Proto je pro nás důležité, aby pěstitelé, kteří odvedou nejvíce fyzické práce, dostávali férovou mzdu na to, aby mohli uživit sebe a své nejbližší. Káva je hlavně byznys, a my proto volíme s čistým svědomím fair trade kávu. Rádi bychom ji přiblížili i vám, kteří za každým vypitým šálkem hledáte více než jen potěšení a nabuzení.

Projekt Fairtradové kavárny” je naší iniciativou (ve spolupráci s Fairtrade Česko a Slovensko), v rámci které budeme postupně vytvářet mapu, která bude přístupná všem a najdete v ní nejbližší kavárnu s fairtradovou  kávou, recenzí, fotografiemi nebo dokonce i videem. Kavárny si budete moci vyhledat také na Facebooku či Instagramu pomocí hashtagu #drinkfairbefair, který můžete rovněž použít i vy u fotek z vaší oblíbené férové kavárny. Takto označené kavárny budeme do mapy pravidelně přidávat.

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .