Zuzana holubová

Předsedkyně BeFair na ČZU                                                                                                                                                                                                                                                 


Proč jsem v BeFair začala?

Moje povaha je odjakživa taková, že nemohu nikde chybět. :-) A tak, když jsem zjistila, že na Fakultě tropického zemědělství vznikla studentská skupina, která organizuje zajímavé akce a dělá něco světu prospěšného, rozhodla jsem se zapojit. Zároveň jsem si začala uvědomovat, že pokud chci v životě něčeho dosáhnout, nemohu spoléhat pouze na studium, ale musím se snažit na sobě pracovat i ve volném čase. 


S čím jsem se v rámci BeFair setkala?

Během tří let aktivního působení v BeFair jsem si vyzkoušela snad vše, co bylo možné. Organizovala či spoluorganizovala jsem spoustu akcí (např.Klimatickou snídani, promítání filmu Smažíme(se) na palmovém oleji, Férové sváči, Cestovatelské přednášky a další), napsala pár článků, komunikovala s vedením fakulty a celé univerzity, spolupracovala s dalšími neziskovkami, zúčastnila se různých sebevzdělávacích akcí, připravila nespočet konvic fairtradové kávy a čaje, no a co pak té snězené fairtradové čokolády! ;-)


Jaký to pro mě mělo přínos?

BeFair se pro mě stalo náplní volného (někdy i toho nevolného :-D) času a nástrojem, jak se sebezdokonalovat ve všech možných sférách. Začala jsem se mnohem více zajímat o globální témata, naučila se nahlas říkat vlastní názor a i přes svoji dřívější „fobii“ z mikrofonů se nyní bez obav pouštím do mluvení před širokým publikem. Ale především jsem poznala spoustu skvělých lidí a přátel na celý život, ať už z BeFair, tak i z dalších studentských a neziskových organizací. Ačkoliv to může znít jako klišé, stát se součástí organizace BeFair  bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem za své studium mohla udělat.

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .