Martina Tasev

Zakladatelka BeFair


Proč jsem v BeFair začala?

Všechno přišlo velmi spontánně. Když se nás Hynek Roubík zeptal, zda nechceme pokračovat v šíření myšlenky Fair trade mezi studenty a širšího okolí, řekla jsem si: Proč ne?. Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak spojit příjemné s užitečným, jak trávit čas s přáteli a dělat něco, co člověka naplňuje v kombinaci s edukací okolí. Později se z činnosti v BF zrodila vášeň .S čím jsem se v rámci činnosti v BeFair setkala?

Setkala jsem se hned s několika různými činnostmi. Ať už to bylo psaní článků do ekologicky zaměřených novin, pořádání tematických výstav, zapojování se do přednášek, snaha o získání titulu FT fakulty či prvního FT kávovaru na poli univerzity. Díky činnosti BF jsem poznala i mnoho zajímavých lidí. V neposlední řadě jsem si osvojila místa, kde se dají FT produkty sehnat, a s tím bylo spojené i připravování občerstvení na BF akce.


Co mi činnost v BeFair přinesla?

Činnost v BF mi rozhodně otevřela oči v mnoha směrech a přinesla mi větší rozhled. Díky ní jsem změnila životní styl a začala se více zajímat o to, co, jakožto konzument, můžu změnit (především v oblasti lidských práv, udržitelnosti a ekologie). Také jsem si osvojila přípravy různých akcí, výstav a přednášek. A především jsem v BF poznala opravdové přátele, kteří navíc sdílí stejné myšlenky a názory

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .